Заявка на кредит Заявка на депозит

Контакт-центр:

38 0552 49 40 48 38 095 05 05 244

Про нас

Кредитный союз «Громада» работает в Херсонской области с 1996 г. – уже более 23 лет.

«Громада» – самый большой кредитный союз по активам в Украине.

«Громада» – самый многочисленный по количеству членов кредитный союз в городе.

«Громада» кредитует в основном сельхозпроизводителей  юга Украины.

Наша история

1996 рік (14 лютого) — Загальні Збори жителів м.Херсона по створенню кредитної спілки «Громада».

1996 рік (5 березня) — реєстрація КС «Громада».

1996 рік — вступ до Національної Асоціації Кредитних спілок України (НАКСУ), яка надала початкові знання з питань кредитування, залучення депозитів, постановки бухгалтерського обліку та діловодства.

1997 рік — перше партнерство з Канадською Агенцією Міжнародного розвитку (CIDA) Канадська Програма Розвитку Кредитних спілок України (КПРКСУ). Громада набула статусу модельної кредитної спілки на півдні України. Отримано технічну допомогу (перший комп’ютер та ксерокс), першу зворотню фінансову допомогу у розмірі 10 000 грн. та навчання з різних аспектів функціонування кредитної спілки.

1998 рік — стажування Голови правління Полозової Лариси у Канаді (м. Торонто) в кредитній спілці «So-use Credit Union». Набутий досвід з організації роботи по обслуговуванню членів КС дав поштовх для плідної роботи на довгі роки.

1999 рік — фінансова криза в державі. Перший досвід роботи в умовах глобальної кризи.

2000 рік — співпраця з Агенцією міжнародного розвитку США USAID. Проект БІЗПР0 — сприяння економічному розвитку в Україні. Навчання голови правління з питань ефективного управління мікрофінансовою установою.

2001 рік — укладено Угоду про співпрацю з Міжнародною Організацією Розвитку Сільськогосподарських Кооперативів «ACDI/VOKA» США USAID. Початок співпраці з Українською Організацією Фінансового Розвитку Сільського господарства по програмі розвитку сільськогосподарського кредитування в Україні. Перший досвід кредитування сільгоспвиробників Херсонської області.

2001-04 рік — співпраця з Проектом Розвитку Агробізнесу Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC), засновником якої є Світовий банк. Співпраця Громади зі спеціалістом IFC Оксаною Вароді, навчання з питань бізнес-планування та оцінки фінансового менеджменту позичальників- сільгоспвиробників з урахуванням специфіки аграрного бізнесу на Херсонщині. Розробка та впровадження кредитного продукту «Сільська позичка». Відкрито представництва кредитної спілки у з селах Херсонщини.

2002 рік — стажування Голови правління Полозової Лариси у Швеції з питань розвитку агропромисловості в країні.

2002 рік — початок розвитку «Молодіжного руху Форейч (4Н)», з метою розвитку сільських дітей позичальників та становлення їх як повноправних членів суспільства.

2003 рік — створено кооператив з розвитку сільського зеленого туризму «Оберіг Херсонщини» з метою впровадження альтернативних видів бізнесу на селі.

2003 рік — Громада виступила засновником Всеукраїнської Асоціації Кредитних Спілок України.

2004 рік — початок розвитку «Дорадчої служби Громади» з метою підвищення рівня прибутковості, ефективності та культури виробництва сільгоспвиробників через впровадження та застосування ефективних технологій та знань.

2004-05 рік — Канадська Агенція Міжнародного Розвитку (CIDA) — Програма реформування та модернізації сільськогосподарського сектору України (FARM). Співпраця з чотирма спеціалістами Канади. Розроблено стратегічне бачення розвитку соціальних програм допомоги членам- позичальникам Громади.

2004-08 рік — стажування в США 2-х спеціалістів КС по розвитку дитячих організацій: Гончарук О. та Дмитренко Г.

2005 рік — стажування працівників кредитної спілки Шилакіної Галини та Горішнього Костянтина в Польщі (м. Гданськ). Отримання досвіду роботи системи Кредитно-Ощадних- Кредитних KAC-SKOK (СКОК).

2005 рік — Громада стала членом Всеукраїнської Асоціації Кредитних Спілок військовослужбовців та працівників силових структур України.

2005-09 рік — стажування у Польщі десятьох спеціалістів КС по розвитку сільських територій.

2005-09 рік — 11 спеціалістів Дорадчої службі Громади отримали державний сертифікат дорадника.

2007 рік — набуття членства в Суспільній Службі України (ССУ) та отримання Громадою всеукраїнського статусу.

2007 рік — друге партнерство з Канадською Програмою Зміцнення Кредитних Спілок України. Стажування Голови правління Шилакіної Галини в канадських кредитних спілках з питань маркетингу фінансових послуг в кредитних спілках.

2007-08 рік — співпраця з Агенцією міжнародного розвитку США. Програма допомоги фермерам (CNFÀ). Приїзд до офісу в Херсоні чотирьох американських волонтерів-спеціалістів банківської справи. Навчання органів управління з питань кредитування фермерів та створення для селян мар­кетингового кооперативу (Білл Молтбі), з питань внутрішнього аудиту та організації безпеки в фінансовій установі (Дін Петерсон), з управління персоналом (Брайс Молзбері) та з питань фінансового менеджменту кредитної спілки (Лінда Суенсон).

2007-09 рік — співпраця з Канадсько-українським зерновим проектом — II. Навчання позичальників кредитної спілки «Громада», що спеціалізується на вирощуванні зернових культур з ведення агробізнесу.

2008 рік — вступ до Об’єднання кредитних спілок «Програма захисту вкладів».

2008-10 рік — Спільний проект Канадської Програми Зміцнення Кредитних Спілок України (КПЗКСУ) з кредитною спілкою «Громада» — «Розвиток села шляхом кредитної кооперації». Навчання кредитних спілок України («Фермер» м. Старобільськ Луганської області, «Чернігівська» Чернігівської області, «Турбота» м. Полтава, «Актив» м. Енергодар Запорізької області) з питань кредитування сільгоспвиробників та впровадження соціальних програм на селі, основаному на досвіді кредитної спілки «Громада».

2009 рік — участь 3-х спеціалістів у 10-денний агровиставці «Зелений тиждень», м. Берлін, Німеччина.

2010 рік — отримано фінансування від Голандського кооперативу «Ойкокредит» та безповоротню фінансову допомогу від КПЗКСУ.

2011 рік — підписано меморандум на 4 роки про співпрацю з проектом USAID “Агроінвест”.

2012 рік — за участі проекта проведення навчальних заходів для позичальників щодо новітніх агротехнологій участь менеджерів Громади у трьох сесіях у містах України (м. Севастопіль, м. Дніпропет-ровськ, м.Київ).

2013 рік — навчання у м. Амстердам (Нідерланди).

2013 рік — отримано фінансування від Голандського кооперативу «Ойкокредит» та безповоротню фінансову допомогу від КПЗКСУ.

2013 рік — навчання у банківських спеціалістів США та Канадських експертів.

2013 рік — відкриття філіалу в Миколаєві.

2013 рік — успішне проходження переліцензування та отримання двух нових ліцензій.

2014 рік — Проведення циклу семінарів для сільгоспвиробників Херсонської області «Технології вирощування огірків у закритому та відкритому грунті» спільно з проектом USAID АгроІнвест.

2014 рік — підписання договору DCI з проектом USAID АгроІнвест, який гарантує часткове відшкодування ризикових кредитів

Свідоцтво ФінСвідоцтво Юр

ЛИЦЕНЗИЯДовідка з ЄДР_1